Aktuality

Na Hviezdoslavovom námestí otvoria Staromestskú viechu

Na Hviezdoslavovom námestí otvoria Staromestskú viechu

Bratislavské Staré Mesto obnovuje tradíciu viech. Jednu z nich, Staromestskú viechu, otvoria v nedeľu 13. apríla o 12:30 na Hviezdoslavovom námestí. Stánok Staromestskej viechy bude na námestí otvorený od apríla do októbra. Agentúru SITA informovala staromestská hovorkyňa Alexandra Obuchová.

Lanovka by mala prepojiť Smokovec a Lomnicu

 Foto: SITA/Radoslav Maťaš

Starý Smokovec a Tatranskú Lomnicu by mala v budúcnosti spojiť lanovka. So zámerom prepojenia Starého Smokovca so Skalnatým plesom novou lanovkou, ktorá by mala mať na trase dve až tri podpery, prišla spoločnosť Tatry mountain resorts.

Zimný čas sa zmenil na letný, spali sme o hodinu kratšie

Zimný čas sa zmenil na letný, spali sme o hodinu kratšie

Tento víkend sme si pospali o hodinu menej, v nedeľu 30. marca nastal prechod zo zimného na letný čas.

Znamená to, že o 2:00 v noci sa ručičky hodiniek posunuli na 3:00. Začiatok a koniec stredoeurópskeho času určuje vládne nariadenie, ktoré stanovilo zmeny času do roku 2016. Na zimný čas najbližšie opäť prejdeme 26. októbra, keď si ručičky hodiniek vrátime o hodinu späť, a teda z 3:00 na 2:00.

Spod Tatier sa bude v zime lietať do Rigy

Spod Tatier sa bude v zime lietať do Rigy

Z Popradu bude lietať nová pravidelná linka. Od 15. decembra bude lotyšský národný prepravca AirBaltic prevádzkovať počas zimnej sezóny pravidelné letecké spojenie z Rigy do Popradu. Pravidelná linka by mala lietať minimálne tri roky počas zimnej sezóny.

Slovenská pošta vydá špeciálnu veľkonočnú známku

Slovenská pošta vydá špeciálnu veľkonočnú známku

Slovenská pošta vydá 10. marca pri príležitosti Veľkonočných sviatkov špeciálnu známku. Ako informovala hovorkyňa pošty Stanislava Pondelová, známka zobrazuje vitráž, ktorá sa nachádza v Kaplnke svätej studne v Mariánke.

Ústredným motívom je Ježiš Kristus na kríži, pod ktorým stoja Panna Mária a svätý Ján. Poštovú známku s rozmermi 26,5 × 33,9 mm vytlačila ofsetovou technikou tlačiareň Poštovní tiskárna cenin Praha, a. s.