Popradské kultúrne leto - 15.6. - 17.9.2017

Letný medzinárodný festival hudby, divadla a filmu v mestských častiach Popradu je späť.

Letná turistická sezóna v Poprade začne 15. júna prostredníctvom Popradského kultúrneho leta. Jeho programová ponuka sa sústreďuje do záveru týždňa. Od štvrtka do nedele sa budú prevažne na Námestí sv. Egídia konať rôzne vystúpenia, rôzne koncerty, filmové, zábavné a iné predstavenia.
 
Festival ten rok ponúkne 57 dní žánrovo pestrých programov, už tradične v priestore Námestia sv. Egídia a v jednotlivých častiach mesta Poprad. Pre festival sú charakteristické divadelné a rozprávkové vystúpenia, folklórne a tanečné vystúpenia, hudobné a promenádne koncerty rôznych zoskupení, filmové, zábavné a iné predstavenia, ktoré v danom období získavajú na popularite divákov. Súčasťou letného festivalu bude aj podujatie Made in Slovakia s nadregionálnym charakterom.
 
V rámci kultúrneho leta v Poprade sa predstavia napríklad skupiny Natalie a Martin Bies, Shock Band Revival, Jamadan, Orchester Berkyho Mrenicu s J. Orlickou, Gipsy Kings Revival a Ferkovci, Xplosion, Pavol Hammel, folklórny súbor Rozsutec zo Žiliny, detský folklórny súbor Letnička, detský folklórny súbor VENČEK, divadelné súbory Commedia Poprad, Dino Piešťany, Divadlo Kľud Kľadzany, Divadlo Kontra zo Spišskej Novej Vsi, s komédiou Zoznamka vystúpi Roman Pomajbo a Oľga Belešová.
 
Programová ponuka atraktívnych programov festivalu Popradské kultúrne leto je v letných mesiacoch od júna do septembra k dispozícii štyri dni v týždni - štvrtok, piatok, sobota, nedeľa a je zostavená tak, aby si každý vybral program, o ktorý má záujem. Popradské kultúrne bude od 14. do 17. septembra uzatvárať premiérový ročník Matejovských Scholtzových dní.
popradske_kulturne_leto_2017