Vláčik Záhoráčik, Záhorská Ves 28.4.2018 - 14.10.2018

Vláčik Záhoráčik

Vláčik Záhoráčik sa v bratislavskom regióne osvedčil a na trať sa vracia aj druhú sezónu. Počas víkendov a sviatkov od konca apríla do polovice októbra ožije osobná železničná doprava na trati Zohor – Plavecké Podhradie, kam bude vlak zachádzať zo Záhorskej Vsi. V železničnej stanici Zohor je možné prestúpiť z a do prípojných vlakov z Bratislavy.

Od 28. apríla do 14. októbra 2018 bude trikrát denne spájať najzápadnejšiu obec na Slovensku Záhorskú Ves s Plaveckým Podhradím, ale aj s prípojmi z a do Bratislavy v Zohore. Ponúkne aj prepravu bicyklov. Dolné Záhorie dostalo minulý rok nový turistický impulz v podobe osobnej dopravy na železničnej trati Zohor – Plavecké Podhradie. Po jej zastavení v roku 2003 a znovuobnovení v roku 2017 tento projekt pokračuje aj tento rok.

Premávka podporuje rozvoj cestovného ruchu v obciach, ležiacich na trati, a v ich okolí. Z tohto dôvodu je doprava na tejto trati sezónna, a to iba v sobotu, nedeľu a v dňoch pracovného pokoja. Tri páry spojov denne zabezpečuje národný dopravca Železničná spoločnosť Slovensko na základe objednávky Bratislavského samosprávneho kraja.